Produkty z kategorii:

Drzwi, okna, schody

Drzwi

Urządzając wnętrza, myślimy głównie o kolorach, wykończeniu podłóg i ścian oraz meblach, tymczasem często to te pomijane, z pozoru nieważne elementy mają duże znaczenie dla tego, jak będzie odbierana aranżacja. Wśród produktów, do których osoby remontujące i urządzające swoje wnętrza często nie przywiązują wystarczającej wagi, znajdują się m.in. drzwi. Te zewnętrzne są wizytówką domu, a jednocześnie zabezpieczają Ciebie i Twoich bliskich przed intruzami i włamaniem. Te wewnętrzne z kolei mogą zapewnić Wam prywatność zawsze, gdy tego potrzebujecie. Pomogą też oddzielić się m.in. od głośnych śmiechów i rozmów dochodzących z pokojów dzieci czy też od kuchennych zapachów. Pełnią więc ważną funkcję użytkową, ale nie tylko. Wybierając drzwi, możesz postawić na kontrast, przez co wszystkie pomieszczenia w domu ożyją. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem tradycyjnych i bardziej stonowanych rozwiązań, powinieneś wybrać jeden z modeli o uniwersalnym charakterze, który dopasuje się do każdego wnętrza.

W Home Concept w Warszawie znajdziesz szeroki wybór drzwi utrzymanych w różnych stylach – począwszy od tradycyjnego, aż po nowoczesny. W poszukiwaniu zarówno standardowych rozwiązań, jak i tych wykonywanych na zamówienie zapraszamy do salonów: Drzwi Drims, Drzwi Design, Styl Drzwi, Mixwood, Barausse Doors Made In Italy, Drzwi i Podłogi VOX, Parkiet Studio, Galeria Drzwi i Podłóg.

Do wyboru masz tradycyjne drzwi pełne i przeszklone, a także wiele rozwiązań z zakresu drzwi przesuwnych – montowane w kasecie i systemie naściennym. Ponadto możesz wybrać drzwi wahadłowe, łamane, w systemie przesuwno-obrotowym i z ukrytymi ościeżnicami. Nasi eksperci pomogą Ci odnaleźć rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w przypadku Twojego wnętrza.

Jak dobierać drzwi wewnętrzne?

Sam dobór odpowiednich drzwi może sprawić nie lada problem, szczególnie jeśli przekonasz się, ile możliwości oferuje współczesny rynek. Co więcej, zazwyczaj wybiera się jednolity styl drzwi do wszystkich pomieszczeń, dlatego wybrany model powinien być uniwersalny. Warto pamiętać, że jest to zakup na wiele lat, dlatego musi być przemyślany. Zazwyczaj celem jest to, by drzwi stały się integralną częścią wnętrza. Dlatego powinny być spójne z jego najważniejszymi elementami – m.in. podłogą, ścianami, meblami. Często też dopasowuje się kolor i styl stolarki drzwiowej do okien. Nie oznacza to jednak konieczności zachowania tego samego stylu wykończenia. Drzwi mogą być bowiem również kontrastowe. Dobrze wyglądają zestawienia ciemnego i jasnego drewna. Do większości aranżacji pasuje też biel.

Jeśli pomieszczenia w Twoim domu są raczej małe i ciemne, warto wybrać drzwi z przeszkleniami, które optycznie je powiększą i rozjaśnią. To również sposób na naturalne doświetlenie przedpokoju, w którym zwykle nie ma okna. Drzwi pełne można zamontować wszędzie tam, gdzie prywatność jest najwyższym priorytetem (np. w łazience, sypialni, gabinecie), a także w dużych i jasnych wnętrzach. Nie zapominaj o możliwościach, jakie dają Ci mniej typowe rodzaje drzwi – np. te łamane lub przesuwne mogą być świetną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań w mało ustawnych i nietypowych pod względem kształtu pomieszczeniach.

Różnorodny świat drzwi wewnętrznych i zewnętrznych

W Home Concept w Warszawie znajdziesz drzwi, które zadowolą wszelkie gusta i potrzeby. Od modeli najprostszych aż po misternie zdobione. Od tradycyjnych po na wskroś nowoczesne lub wręcz futurystyczne. Nasi eksperci pomogą Ci je dobrać do wystroju pomieszczeń, a ponadto możesz liczyć na ich dostawę i montaż. Poza różnorodnymi drzwiami wewnętrznymi proponujemy też modele zewnętrzne zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa i izolacji akustycznej oraz termicznej, tak byś we własnym domu mógł poczuć się całkowicie komfortowo. Nie zapominaj też o klamkach – to detale, które mogą stanowić idealne dopełnienie stylistyki wnętrza, dlatego warto wybierać je z rozwagą, zwracając uwagę zarówno na wygląd, jak i wygodę użytkowania.

Okna

Okna to bardzo ważny element każdego budynku, odpowiadają bowiem za doświetlenie pomieszczeń oraz stanowią istotny element architektoniczny. W przeszłości były czynnikiem, który wpływał na szybsze wychładzanie się wnętrz zimą, jednak współcześnie produkowane modele są tworzone z myślą o największej szczelności, niezależnie od rodzaju. Typ okien wpływa też na charakter budynku. Zarówno ich kształt oraz rozmiar, jak i rodzaj wykorzystanej stolarki czy przeszkleń decydują o jego stylistyce – dotyczy to zarówno zewnętrznej aparycji, jak i tego, jak czujemy się we wnętrzach. Nie warto więc zapominać o starannym doborze okien do domu lub mieszkania. W Home Concept znajdziesz szeroki wybór okien w różnych stylach i wykonanych z rozmaitych materiałów. To jednak nie wszystko. Do gotowej stolarki warto od razu wybrać odpowiedni system osłonowy – mogą to być firany, zasłony, różne typy rolet lub żaluzji. Wiele wyjątkowych produktów i inspiracji z tej dziedziny również znajdziesz w naszych salonach.

Zasłony, rolety, żaluzje, plisy – świat osłon okiennych

Gdy wybierzesz już właściwe okna, wypadałoby je czymś zasłonić. Dzięki temu zapobiegniesz zbyt szybkiemu nagrzewaniu się pomieszczeń w słoneczne dni i zapewnisz sobie pożądaną prywatność. Do wyboru masz wiele różnych rozwiązań. Do wyboru masz: firany i zasłony – które nadają wnętrzom przytulnego, romantycznego charakteru   i występują w bardzo wielu wariantach; żaluzje aluminiowe – nowoczesne, praktyczne, pozwalające na regulację nie tylko ilości światła wpadającego do pomieszczeń, ale również kąta jego padania; żaluzje drewniane – o bardziej tradycyjnym, ciepłym charakterze; rolety materiałowe – wygodne i uniwersalne, łatwe do dopasowania do każdego wnętrza ze względu na to, że mogą być wykonywane z różnych tkanin; plisy – funkcjonalne ze względu na możliwość zasłaniania okna zarówno od dołu, jak i od góry; nadają się też do okien o nietypowych kształtach; rolety dzień-noc – umożliwiające precyzyjną regulację ilości światła wpadającego do pomieszczeń; dzięki naprzemiennym pasom materiału zapewniają ciekawą dekorację okien; vertikale – żaluzje pionowe znane m.in. z pomieszczeń biurowych, jednak stosowane też w domach.

Schody

Domy i mieszkania rozlokowane przynajmniej na dwóch poziomach mają swoje wady i zalety. Niektórym bardzo odpowiada takie rozwiązanie, inni wolą uniknąć korzystania ze schodów. Jeśli jednak przyszło Ci żyć w przestrzeni składającej się z dwóch lub więcej kondygnacji, ważne, by wybrać schody, które będą funkcjonalne, bezpieczne, a także estetyczne. Współcześnie inwestorzy mają bardzo szerokie możliwości, jeśli chodzi o wybór schodów. Dostosowanie ich do przestrzeni o dowolnym charakterze nie powinno więc stanowić żadnego problemu.

W poszukiwaniu idealnych schodów zapraszamy do Home Concept w Warszawie. Pomożemy Ci zarówno, jeśli dokładnie wiesz, czego szukasz, jak i wtedy, gdy dopiero poszukujesz inspiracji dotyczących urządzenia wnętrz. Pomoc w zakresie doboru schodów znajdziesz m.in. w salonach: Barausse Doors Made in Italy, Parkiet Studio.

Do wyboru masz szereg rozwiązań, które zachwycą Cię swoją różnorodnością – od klasycznych schodów na beton poprzez kompaktowe schody kręcone aż po nowoczesne schody dywanowe. Nasi specjaliści przedstawią Ci zalety wszystkich rozwiązań i dołożą wszelkich starań, abyś dokonał właściwego wyboru.