Salony z kategorii: Drzwi, okna, schody

Drzwi w Katowicach

Drzwi to swoisty symbol, ale także bardzo ważny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Te zewnętrzne oddzielają domowników od świata, zapewniają bezpieczeństwo i komfort psychiczny oraz izolują. Te wewnętrzne pomagają wydzielić sobie własną, prywatną przestrzeń i odgrodzić się od niepożądanych bodźców. Podczas wizualizacji efektów remontu czy aranżacji nowego mieszkania Twoje myśli pewnie rzadko zbłądzą w te rejony, ale warto poświęcić wyborowi drzwi trochę czasu. Mogą mieć one bowiem istotne znaczenie dla stylistyki i charakteru wnętrz, ale są też bardzo ważnym elementem funkcjonalnym. Spróbuj choć raz wyobrazić sobie mieszkanie zupełnie pozbawione drzwi, a na pewno docenisz znaczącą rolę, jaką odgrywają.

Wiele osób pomija drzwi w swoich rozważaniach na temat idealnego wnętrza. To jednak błąd! Warto zająć się ich wyborem zawczasu, tak aby bez problemu dopasować je do aranżacji wszystkich pomieszczeń. W Home Concept w Katowicach bez trudu znajdziesz odpowiednie rozwiązania do swojego domu i nie tylko. Drzwi wewnętrznych i zewnętrznych szukaj w salonach Inside, Parkiety z Całego Świata, Nethurt.

To nowoczesne rozwiązania od najlepszych producentów utrzymane w różnych stylach aranżacyjnych. Dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Okna w Katowicach

Okna to bardzo ważny element architektoniczny, który w nowoczesnych projektach ma jeszcze większe znaczenie niż kiedyś. Obecnie coraz częściej zarówno w budynkach komercyjnych, jak i mieszkalnych stosuje się bardzo duże przeszklenia, przez co okna zmieniają nieco swój pierwotny charakter. Takie rozwiązanie wpływa na estetyczny wygląd budynku oraz pozwala wprowadzić do wnętrz dużą ilość naturalnego światła. Coraz większą wagę przykłada się też do szczelności okien oraz pozostałych właściwości wpływających na możliwość mniejszego zużycia energii do ogrzania budynku. Wpływa na to zarówno tendencja do stosowania coraz większych przeszkleń, jak i chęć ochrony środowiska naturalnego oraz uniezależnienia się od podwyżek cen energii. Dlatego do najchętniej wybieranych należą przede wszystkim okna energooszczędne i pasywne.

W Home Concept w Katowicach dajemy naszym klientom możliwość wyboru najlepszych elementów wyposażenia i wykończenia wnętrz. Dotyczy to także okien, które znajdziesz w salonie Finestre Galeria Okien. Niezależnie od tego, czy szukasz rozwiązań ekonomicznych, czy też zależy Ci na najwyższej możliwej jakości, na pewno nie zawiedzie Cię oferowany przez nas wybór.

Schody w Katowicach

Dom piętrowy lub z użytkowym poddaszem czy mieszkanie dwupoziomowe albo z antresolą to rozwiązanie ciekawe pod wieloma względami i z wielu powodów korzystne. Schody łączące dwie kondygnacje tworzą naturalny podział przestrzeni na dwie strefy, dlatego aranżacja  takiego mieszkania i wyraźne oddzielenie funkcji dziennej od nocnej są znacznie łatwiejsze. Dwa piętra to też większa prywatność dla poszczególnych domowników.

We wszystkich dwupoziomowych mieszkaniach schody mają do spełnienia bardzo ważną funkcję. Są łącznikiem poszczególnych stref, dlatego powinny być praktyczne i komfortowe w użytkowaniu. Często stanowią jednak również bardzo ważny akcent kompozycyjny. Trudno ich bowiem nie zauważyć, chociażby ze względu na rozmiary. Jeśli zadbasz o odpowiedni wybór schodów, to staną się nie tylko jednym z najważniejszych elementów funkcjonalnych, ale też ozdobą, która doda Twoim wnętrzom unikalnego charakteru.

W Home Concept w Katowicach doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że harmonijny wystrój wnętrz oznacza dobór każdego komponentu z rozwagą. Dlatego umożliwiamy Ci też wybór idealnie dopasowanych do pozostałej aranżacji schodów – zarówno tych samonośnych, jak i wykończenia stopni betonowych. Oryginalnych, wysokiej jakości rozwiązań szukaj w salonach Rintal, Parkiety z Całego Świata.