Salony z kategorii: Podłogi drewniane

Podłogi drewniane w Katowicach

Ciężko zidentyfikować jeden element, który jest najistotniejszy dla estetyki, charakteru i funkcjonalności wnętrza. O cechach tych decyduje bowiem wiele czynników, które powinny ze sobą idealnie współgrać. Podłoga to jednak z pewnością jedna z ważniejszych kwestii, chociażby ze względu na swój rozmiar. Musi pasować do całości pomieszczenia, a jednocześnie wykazywać właściwości, które wpłyną na jej komfortowe użytkowanie. W Home Concept znajdziesz podłogi drewniane w Katowicach – rozwiązania ponadczasowe, eleganckie i trwałe, które na pewno Cię nie zawiodą.

Oferta podłóg z drewna w Home Concept

Galeria Home Concept w Katowicach to miejsce, w którym zadbasz o każdy aspekt wykończenia i wyposażenia wnętrz. Oferujemy m.in. szeroki wybór podłóg drewnianych i innych rodzajów posadzek. Znajdziesz je w salonach Quercus, Parkiety z Całego Świata, Fachowiec, Drexpol, Nethurt, Inside, Drewex.

Propozycja obejmuje rozwiązania wysokiej jakości, którymi będziesz mógł się cieszyć przez wiele lat. Poszukujesz eleganckiego parkietu lub podłóg warstwowych? Znajdziesz tu najlepsze rozwiązania do każdego zastosowania. Szeroki wybór wzorów podłóg drewnianych na Śląsku pozwoli dopasować podłogę do koncepcji wykończenia wnętrza, a staranne wykonanie produktów zapewni jej doskonałe parametry użytkowe.

Na co zwracać uwagę, wybierając podłogi do wnętrz?

Wybór podłogi drewnianej w Katowicach w znaczącym stopniu determinuje charakter pomieszczenia. Jej montaż jest też sporym wydatkiem oraz wysiłkiem, dlatego z pewnością nie chcesz powtarzać tej procedury zbyt często. Podłogę powinno się więc wybierać na lata. To dlatego drewno niezmiennie przoduje wśród najchętniej montowanych rozwiązań. Jest bowiem przede wszystkim ponadczasowe i niezmiennie eleganckie, a także trwałe oraz szlachetne. Nawet jeśli jednak zawęzisz poszukiwania idealnej podłogi jedynie do tych drewnianych, nadal masz do wyboru niesamowicie wiele rozwiązań. Czym należy się kierować?

Strukturą podłogi

Inne właściwości mają lite deski, inne panele warstwowe, które pod drewnem mają inne materiały, a jeszcze inne podłogi laminowane, które tylko imitują drewno. Grubość warstwy drewnianej determinuje też ilość możliwych do wykonania zabiegów regenerujących (cyklinowania).

Rozmiarem klepki

Duże deski (lub ich imitacja) prezentują się bardzo okazale, jednak mogą przytłaczać małe wnętrza. Wiele problemów sprawia również ich montaż we wnętrzach o skomplikowanej geometrii.

Zastosowanym systemem ogrzewania

Naturalne drewno świetnie izoluje, dlatego sprawdza się przede wszystkim w miejscach, gdzie zastosowano tradycyjne grzejniki. Ogrzewanie podłogowe wymaga zastosowania specjalnego rodzaju drewna lub podłogi warstwowej.

Sposobem wykończenia

Naturalne drewno można lakierować lub olejować, co wpływa na właściwości podłogi.

Rodzajem drewna i jego estetyką

Każde drewno zachowuje się nieco inaczej. Obok rodzimych gatunków masz do wyboru też te egzotyczne, które zwykle są trwalsze. Pamiętaj jednak, że to estetyka w znacznej mierze będzie decydować o wyglądzie wnętrza.

Przytłacza Cię ogrom możliwości? Zapraszamy do Home Concept. W wybranych salonach podłóg drewnianych w Katowicach skorzystasz z porad architektów wnętrz, którzy pomogą Ci wybrać podłogę spełniającą wszystkie oczekiwania.

Różnorodne podłogi do każdego wnętrza

Jak wyobrażasz sobie swoje wymarzone wnętrze? Może pociąga Cię skandynawski minimalizm, a może industrialne klimaty? Pragniesz tajemniczości i romantyzmu czy wręcz przeciwnie – światła i lekkości? W osiągnięciu upragnionego rezultatu na pewno pomoże Ci odpowiednio dobrana podłoga. W salonach podłóg drewnianych ma Śląsku, które mają swoje siedziby w Home Concept w Katowicach, znajdziesz mnóstwo inspiracji dotyczących stylowych połączeń, ciekawych aranżacji i obowiązujących trendów. Najnowsze kolekcje podłóg pochodzące od renomowanych producentów to jednak nie wszystko. Zadbamy o to, aby Twoje doświadczenie zakupowe było maksymalnie przyjemne, świadcząc również usługi doradztwa, projektowania wnętrz w Katowicach, transportu i montażu. Po prostu przyjdź i powiedz nam, czego potrzebujesz, a my zajmiemy się całą resztą. Wysoka jakość zarówno produktów, jak i usług na pewno Cię nie zawiedzie.