Salony z kategorii: Płytki

Płytki w Katowicach – stwórz wyjątkowy wystrój

Niezależnie od tego, czy chodzi o pokrycie ścian w takim miejscu jak łazienka w Katowicach, kuchnia, czy też o wytrzymałą, estetyczną i łatwą w utrzymaniu podłogę, płytki to najlepszy wybór. Szeroka oferta płytek ceramicznych w Katowicach w Home Concept stwarza niezwykle szerokie możliwości aranżacyjne dla każdego pomieszczenia w domu i nie tylko. Płytki są niezwykle wszechstronne, a ogromna ilość dostępnych wzorów pozwala stworzyć z ich pomocą wystrój w dowolnym stylu. Mają też wiele zalet, które sprawiają, że są bardzo funkcjonalne. Te wysokiej jakości są też bardzo eleganckie, przez co pomieszczenia nimi wykończone prezentują się naprawdę luksusowo.

W galerii Home Concept i jej salonach płytek w Katowicach wśród rozwiązań do domu znajdziesz m.in. płytki ceramiczne w bardzo wielu wariantach estetycznych i funkcjonalnych. W poszukiwaniu zarówno klasycznych, jak i zgodnych z najnowszymi trendami wzorów warto wybrać się np. do salonu Max Fliz.

Zalety płytek ceramicznych w Katowicach

Popularność kafelków nie wzięła się znikąd. Płytki ceramiczne to materiał wykończeniowy wykazujący się licznymi zaletami. Ich szczegółowe właściwości zależą m.in. od typu (w sklepach znajdziemy m.in. glazurę, terakotę i gres), jednak cechami, które łączą wszystkie z nich, są wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, odporność na wsiąkanie wody – to dlatego płytki są klasycznym wyborem do łazienki i kuchni, a często także np. przedpokoju czy tarasu lub balkonu, trwałość – dobre, prawidłowo zamontowane płytki podłogowe czy ścienne przetrwają wiele lat, łatwość utrzymania w czystości i wysoki poziom higieny – płytki w Katowicach z salonów Home Concept nie wchłaniają brudu i bardzo łatwo sprząta się pokryte nimi powierzchnie, różnorodność stylistyczna – dostępność niezliczonej liczby wariantów różniących się kolorem, rozmiarem i wzorem stwarza niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Jak dobierać płytki?

Zdecydowałeś się na wykończenie płytkami podłogi lub ścian? Zadbaj o to, aby odpowiednio dobrać ten materiał. Różnorodność na rynku jest w tym przypadku ogromną zaletą, ale też wadą, ponieważ niekiedy ciężko podjąć ostateczną decyzję. Czym się kierować przed wyborem płytek w Katowicach? Przede wszystkim warto obejrzeć je na żywo, a nie tylko w katalogu czy na ekranie komputera. W galerii Home Concept obejrzysz wiele najciekawszych propozycji, dzięki czemu na własne oczy przekonasz się o ich właściwościach.

Zwróć uwagę na strukturę

Ważne jest wykończenie oraz struktura płytki. Te o zupełnie gładkiej, pozbawionej faktury powierzchni będą najłatwiejsze w czyszczeniu i najbardziej higieniczne. Wskazane jednak, aby unikać całkowicie jednolitych kolorów, szczególnie bieli czy czerni, na których widać każde najmniejsze zabrudzenie. Najlepszym wyborem będzie drobny deseń, który pozwoli uniknąć codziennego sprzątania oraz neutralna barwa w odcieniu o średniej intensywności. Ciekawym rozwiązaniem są też płytki imitujące różne materiały (np. drewno, beton, kamień czy cegłę). Pozwalają one na uzyskanie bardzo ciekawego efektu aranżacyjnego, a jednocześnie zwykle są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu niż surowce, pod które się „podszywają”.

Dobierz odpowiednią wielkość

Zwróć też uwagę na rozmiar płytek w kontekście wymiarów i proporcji pomieszczenia. Duże kafelki w Katowicach mogą optycznie pomniejszać ciasne wnętrza, ale bardzo elegancki prezentują się na dużych powierzchniach. Jeśli więc wykańczasz np. ciasną łazienkę i szukasz sposobów na jej powiększenie, dobrym wyborem będą małe kafelki w jasnym kolorze.

Zastanów się nad funkcją płytek

Wybierając płytki, pamiętaj również o ich rodzaju i przeznaczeniu. Poszczególne typy różnią się grubością oraz sposobem obróbki materiału ceramicznego, co wpływa na ich właściwości. Glazura jest mniej wytrzymała, dlatego nadaje się przede wszystkim na ściany. Jeśli zależy Ci na trwałości podłogi, zdecyduj się na gres. Niektóre jego rodzaje nadają się też do montażu na zewnątrz (na gankach, tarasach, balkonach itp.).

Niezależnie od swoich preferencji, w Home Concept w Katowicach na pewno znajdziesz płytki, które Cię zachwycą. Prezentujemy najnowsze kolekcje renomowanych krajowych i zagranicznych producentów, w tym gotowe aranżacje, które pomogą Ci wyobrazić sobie, jak konkretny materiał będzie prezentować się w Twoim wnętrzu.

Zajrzyj także do salonów mebli kuchennych w Katowicach i dobierz produkty, które będą idealnie współgrały z Twoimi płytkami.