HOME CONCEPT DESIGN PARK

Funkcjonująca Galeria Wnętrz Home Concept przeobrazi się w Home Concept Design Park – nowoczesny park aranżacji wnętrz, którego klienci skorzystają z kompleksowej oferty.

Inspirujące ekspozycje, produkty podążające za aktualnymi trendami, nowości branżowe, spotkania dla architektów i projektantów, a także możliwość skorzystania z ich wiedzy i umiejętności – to wszystko znajdzie swoje miejsce pod dachem Home Concept Design Park.

Koncept parku aranżacji wnętrz wyrasta z przekonania, że dobry design i otaczanie się pięknem, stanowią o jakości, komforcie i radości życia, dodając codzienności wysublimowanego smaku i charakteru. Stąd zamysł, aby, rozbudowując tę przestrzeń i wprowadzając nowych najemców, nie tylko poszerzyć ofertę kompleksowej aranżacji wnętrz, ale także znacząco rozwinąć możliwość skorzystania z usług projektowania i profesjonalnego doradztwa w tym zakresie.

NOWA OFERTA

Docelowo, park aranżacji wnętrz ulokowany przy Alei Roździeńskiego 191 będzie się składał z trzech obiektów o łącznej powierzchni około 20 tys. m². W ramach drugiego etapu, już w 2023 roku, oferta Home Concept Design Park zostanie wzbogacona o salony marek, którym inwestor odda do dyspozycji powstający obecnie budynek.

Wśród najemców znajdzie się wyjątkowy, holistyczny koncept KOMFORT home, z szeroką propozycją produktów wykończeniowych, a także dodatków do aranżacji i dekoracji wnętrz. W nowej odsłonie katowickiego parku aranżacji wnętrz swoje salony otworzą również m.in. marki premium: Dion i IWC Home. Tym sposobem Home Concept Design Park rozszerzy dostępną ofertę jakościowych mebli.

Estetyczną spójność parku aranżacji wnętrz w ramach rozbudowy zapewni rearanżacja funkcjonującego budynku Home Concept, w którym mieści się największy w Polsce salon Maxfliz. Zmiana fasady i metamorfoza tej przestrzeni będzie przebiegać równolegle z budową nowego obiektu.

Naszą ambicją jest stworzenie najbardziej metropolitalnego parku aranżacji wnętrz w regionie i jeszcze lepsze dopasowanie oferty do potrzeb współczesnego klienta z segmentu premium. Chcielibyśmy, żeby Home Concept Design Park był destynacją pierwszego wyboru dla wszystkich planujących budowę, remont czy wykończenie wnętrza, w tym również dla specjalistów, którzy – jesteśmy pewni – docenią potencjał tego konceptu, jego skalę i jakość – mówi Krzysztof Kołaszewski, inwestor Home Concept Design Park. https://www.propertydesign.pl/

Docelowo Home Concept Design Park stanowić będzie kompleks trzech budynków o docelowej powierzchni 20 000 m2 GLA. Estetyczną spójność parku handlowego po rozbudowie, zapewni rearanżacja istniejącego budynku Home Concept., która będzie przebiegać równolegle z budową nowego obiektu.

DESIGN ROZKWITNIE W CIENIU KASZTANOWCÓW

Całości projektu parku dopełni rewitalizacja jego szczególnej części – Alei Kasztanowców, na którą składają się szpalery 22. wiekowych drzew, znajdujących się pod opieką konserwatora zabytków. Aleja prowadzi do zabytkowego Starego Młyna, stanowiąc element pobliskiego Folwarku Dąbrówka Mała. Zamiarem inwestora Home Concept Design Park jest rewitalizacja alei i zintegrowanie jej – z poszanowaniem zabytkowej i przyrodniczej wartości – z pozostałymi przestrzeniami nowego parku aranżacji wnętrz. To podejście jest kropką nad „i” w definiowaniu marki i wyjątkowości miejsca, jakim będzie Home Concept Design Park.

U podstaw rewitalizacji Alei Kasztanowców leży przekonanie, że naturalnym ludzkim pragnieniem jest przebywanie w otoczeniu, które – obok spełniania funkcji estetycznych i funkcjonalnych – będzie również bezpieczne i komfortowe. Dotyczy to zarówno przestrzeni wewnętrznej, którą reprezentuje dom, mieszkanie lub codziennie miejsce pracy, jak i zewnętrznej, w tym przypadku urbanistycznej, w której szczególną wartością jest harmonijne współistnienie z naturą.

INWESTYCJA Z KORZYŚCIĄ DLA ŚRODOWISKA

Projekt rozbudowy Home Concept Design Park uwzględnia dobro otoczenia przestrzeni, która w nowej odsłonie może służyć jeszcze wielu pokoleniom. Symbolika kasztanowców jest uzupełnieniem tego zamysłu – kiedyś wierzono, że kasztany wypędzają z chat wszelkiego rodzaju zło, a także przynoszą szczęście i spokój ducha. Home Concept Design Park wraz z ekoodpowiedzialnie zagospodarowaną okolicą ma duży potencjał do stworzenia synergii pomiędzy otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym człowieka. Jako spójna z otoczeniem całość, stanowić będzie pomost do znalezienia życiowej równowagi, drzemiącej w codziennej przestrzeni.

Zrównoważony rozwój jest optymalnym środowiskiem dla jakościowego designu. W tworzeniu Home Concept Design Park kierujemy się czułością na otaczające nas piękno, czego symbolicznym wyrazem jest właśnie rewitalizacja Alei Kasztanowców. W naturze, zieleni, ekologii i trosce o dziedzictwo przyrodnicze widzimy ogromną inspirację dla projektowania podążającego z duchem czasu. Kasztanowce są szlachetnym dopełnieniem naszego parku i metaforą podróży z przeszłości do nowoczesności – podsumowuje Krzysztof Kołaszewski.

Inwestorem Home Concept Design Park jest Grupa AB Development Sp. z o.o. Głównym wykonawcą jest Grupa Inbud Bielsko. Budowa nowego obiektu została już oficjalnie rozpoczęta.

Kontakt

Małgorzata Durok-Kosma
Manager Home Concept Design Park
m.d@abdevelopment.pl

Home Concept Design Park
Al. Roździeńskiego 191
40-315 Katowice

Generalny wykonawca: