Home Concept Design Park

Home Concept Design park – nowoczesny park aranżacji wnętrz w Katowicach. Miejsce gdzie zapoznamy się z najnowszymi trendami, odnajdziemy inspirację do wykończenia i urządzenia wymarzonego wnętrza.

Najlepszy design, inspirujące ekspozycje, możliwość konsultacji projektów, a to wszystko na powierzchni blisko 17 000 m2. Katowicki Home Concept Design Park – centrum handlowe z szeroką ofertą aranżacji wnętrz – powiększy się o trzeci budynek. W nowej przestrzeni klienci znajdą unikalne marki z segmentu premium. Całości inwestycji dopełni patio, które połączy w całość trzy budynki retail parku i zostanie wkomponowane w sąsiadującą z nimi zabytkową

Koncept parku aranżacji wnętrz wyrasta z przekonania, że dobry design i otaczanie się pięknem, stanowią o jakości, komforcie i radości życia, dodając codzienności wysublimowanego smaku i charakteru. Stąd zamysł, aby, rozbudowując tę przestrzeń i wprowadzając nowych najemców, nie tylko poszerzyć ofertę kompleksowej aranżacji wnętrz, ale także znacząco rozwinąć możliwość skorzystania z usług projektowania i profesjonalnego doradztwa w tym zakresie.

III ETAP HOME CONCEPT DESIGN PARK

Nowi najemcy rozbudowywanego w Katowicach retail parku zadomowią się pod wyjątkowym adresem. Dołączą do świetnie skomunikowanego parku handlowego z  najbardziej kompleksową ofertą wyposażenia wnętrz na Śląsku, który w ciągu roku od poprzedniej rozbudowy ugruntował swoją pozycję na rynku.

Dzisiaj Home Concept Design Park jest jednym z czołowych miejsc pierwszego wyboru dla urządzających swoje mieszkania, domy czy biura klientów indywidualnych oraz dla specjalistów, którzy docenili ten koncept i korzystają z jego oferty w swoich realizacjach. Nie bez znaczenia jest tutaj przemyślany dobór zapraszanych pod dach retail parku marek, które w swoich produktach łączą najnowsze trendy z ponadczasową klasyką, a wzornictwo użytkowe ze sztuką.

Powiększając przestrzeń Home Concept Design Park, realizujemy naszą ambicję utrzymania pozycji topowego wnętrzarskiego retail parku w okolicy, który w jeszcze szerszym zakresie, niż dotychczas, będzie wychodził naprzeciw oczekiwaniom klientów. Chcemy nie tylko poszerzyć ofertę kompleksowej aranżacji wnętrz, ale  także rozwinąć możliwość skorzystania z usług projektowania i profesjonalnego doradztwa w tym zakresie. Już wkrótce architekci i projektanci odwiedzający nasz retail park będą mogli korzystać z patio, wkomponowanego w zabytkową, zrewitalizowaną Aleję Kasztanowców. Planujemy uruchomić także Strefę Architekta, kreatywną przestrzeń, w której wygodnie zaplanują swoje realizacje czy skonsultują projekty, z jakimi zwrócą się do nich nasi klienci – mówi Krzysztof Kołaszewski, inwestor Home Concept Desing Park.

DESIGN ROZKWITA W CIENIU KASZTANOWCÓW

Całości projektu parku dopełnia rewitalizacja jego szczególnej części – Alei Kasztanowców, na którą składają się szpalery 22. wiekowych drzew, znajdujących się pod opieką konserwatora zabytków. Aleja prowadzi do zabytkowego Starego Młyna, stanowiąc element pobliskiego Folwarku Dąbrówka Mała. Zamiarem inwestora Home Concept Design Park jest rewitalizacja alei i zintegrowanie jej – z poszanowaniem zabytkowej i przyrodniczej wartości – z pozostałymi przestrzeniami nowego parku aranżacji wnętrz. To podejście jest kropką nad „i” w definiowaniu marki i wyjątkowości miejsca, jakim jest Home Concept Design Park.

U podstaw rewitalizacji Alei Kasztanowców leży przekonanie, że naturalnym ludzkim pragnieniem jest przebywanie w otoczeniu, które – obok spełniania funkcji estetycznych i funkcjonalnych – będzie również bezpieczne i komfortowe. Dotyczy to zarówno przestrzeni wewnętrznej, którą reprezentuje dom, mieszkanie lub codziennie miejsce pracy, jak i zewnętrznej, w tym przypadku urbanistycznej, w której szczególną wartością jest harmonijne współistnienie z naturą.

INWESTYCJA Z KORZYŚCIĄ DLA ŚRODOWISKA

Home Concept Design Park dał się poznać mieszkańcom regionu jako miejsce, które łączy zrównoważony design z dbałością o kulturowe i przyrodnicze dziedzictwo regionu. W sąsiedztwie największego w katowickim Roździeniu retail parku z designem z najwyższej półki znalazła się zabytkowa Aleja Kasztanowców. Unikatowy szpaler 22. wiekowych drzew, będących pod opieką konserwatora zabytków, prowadzi do Starego Młyna – elementu pobliskiego folwarku Dąbrówka Mała. W ramach pierwszego etapu rozbudowy retail parku przed dwoma laty inwestor wkomponował aleję w architekturę powstającego kompleksu, zrewitalizował i udostępnił klientom i mieszkańcom. Wiekowe drzewa zostały podświetlone, pomiędzy nimi poprowadzono drewnianą ścieżkę, zamontowano ławki i tablice edukacyjne.

Zrównoważony rozwój jest optymalnym środowiskiem dla jakościowego designu. W tworzeniu Home Concept Design Park kierujemy się czułością na otaczające nas piękno, czego symbolicznym wyrazem jest właśnie rewitalizacja Alei Kasztanowców. W naturze, zieleni, ekologii i trosce o dziedzictwo przyrodnicze widzimy ogromną inspirację dla projektowania podążającego z duchem czasu. Kasztanowce są szlachetnym dopełnieniem naszego parku i metaforą podróży z przeszłości do nowoczesności – podsumowuje Krzysztof Kołaszewski.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA PARKU ARANŻACJI WNĘTRZ W KATOWICACH.

Home Concept Design Park
Al. Roździeńskiego 191
40-315 Katowice

Generalny wykonawca: