Salony z kategorii: Oświetlenie

Zorganizuj swoje oświetlenie w Katowicach

Wiele osób urządzających swoje wnętrza na Śląsku nie przykłada do oświetlenia w Katowicach należytej wagi. Tymczasem jest to niezwykle ważny element, który wpływa nie tylko na ergonomię pomieszczenia czy jego styl, ale nawet na nasze samopoczucie i zdrowie. Odpowiednio zaplanowane i dobrane oświetlenie to podstawa każdej udanej aranżacji. Ogrom możliwości, które współcześnie oferuje rynek, może być jednak przytłaczający, szczególnie że rozmieszczanie oświetlenia nie należy do najłatwiejszych wyzwań. Dlatego w Home Concept w Katowicach umożliwiamy Ci nie tylko zakup niezwykle ciekawych, atrakcyjnych rozwiązań, ale też oferujemy wsparcie specjalistów przy ich wyborze.

O czym pamiętać dobierając oświetlenie?

Dobrze dobrane oświetlenie ma właściwą moc i kąt padania światła. Pełni też funkcję dekoracyjną, dlatego warto starannie dobierać oprawy, klosze i abażury. Te najpiękniejsze stanowią też ozdobę wnętrz za dnia, przypominając ciekawe rzeźby lub inne dekoracje. W Home Concept znajdziesz duży wybór różnorodnego oświetlenia. Odwiedź w tym celu salony oświetlenia w Katowicach: Galeria Lamp i Max Fliz.

Stawiamy na produkty wysokiej jakości, a także designerskie rozwiązania, które upiększą każde wnętrze. Niezależnie od tego, czy preferujesz nowoczesną stylistykę, czy też tęsknisz za tradycją, wśród naszych propozycji na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zasady rozmieszczania oświetlenia

Podobnie jak inne aspekty aranżacji wnętrz, również rozmieszczenie oświetlenia podlega pewnym zasadom. Każde pomieszczenie trzeba rozpatrywać indywidualnie, jednak zazwyczaj stosuje się jedno ogólne źródło światła i kilka dodatkowych.

Wybierz możliwość dostosowaną do potrzeb

Głównym elementem zwykle jest lampa sufitowa umieszczona na środku pomieszczenia. Powinna ona dawać równomierne, rozproszone i światło o dość dużym natężeniu. W wielu pomieszczeniach idealnie sprawdzi się też światło punktowe. Wyznacza ono strefy funkcjonalne pomieszczeń oraz stwarza lepsze warunki do wykonywania określonych czynności. Przykładem mogą być halogeny podszafkowe w kuchni, duża wisząca lampa nad kuchennym stołem czy stojący model do czytania albo biurkowy do pracy. Oświetlenie w Katowicach tego typu jest też bardzo istotne w łazience – zwykle umieszcza się je nad lustrem.

Oświetlenie dekoracyjne – dlaczego warto?

Dodatkowo warto zdecydować się na oświetlenie dekoracyjne. Znakomicie buduje ono klimat w pomieszczeniu i pozwala podkreślić pewne elementy aranżacji. W tej roli dobrze sprawdzają się m.in. rozwiązania wykorzystujące nowoczesne i energooszczędne diody LED – np. listwy lub taśmy. Można je zamontować w niemal dowolnym miejscu (np. na meblach, przy krawędzi ścian lub przy listwach sufitowych w Katowicach). Ich atutem jest też możliwość zastosowania dowolnej barwy światła oraz wygodnego zdalnego sterowania jego parametrami za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej.

Wpływ światła na Twój nastrój

Wiele źródeł światła to większe możliwości sterowania nastrojem. Gdy inne lampy zapalamy do pracy, inne do relaksu, a jeszcze inne do zabawy, kreuje to klarowny podział funkcji, jakie pełni wnętrze. Warto pamiętać jednak również o tym, by nie tylko dobrze rozmieścić źródła światła, ale też odpowiednio wybrać ich rodzaj, moc czy barwę oraz dopasować do nich właściwe oprawy, które podkreślą ich charakter.

Wyjątkowe salony oświetlenia w Katowicach z ofertą dla Twojego domu

Szukasz inspiracji dotyczących oświetlenia albo konkretnych lamp do swojego wnętrza? Zapraszamy do Home Concept. Nasze salony lamp w Katowicach to idealne miejsce dla każdego, kto marzy o perfekcyjnie zaaranżowanej przestrzeni. Proponujemy rozwiązania idealnie sprawdzające się w domach, lecz nie tylko. Bez trudu znajdziesz tu też oświetlenie sprawdzające się w pomieszczeniach o dowolnym charakterze. Kupisz nowoczesne oprawy w wielu różnych stylach oraz funkcjonalne i oszczędne źródła światła. Czujesz, że możesz sam nie poradzić sobie z tym zadaniem? Nie musisz się obawiać! Nasza galeria to świetne miejsce dla niedoświadczonych i niezdecydowanych. Na miejscu oferujemy Ci pomoc architektów wnętrz, którzy wesprą Cię w poszukiwaniach recepty na perfekcyjne wnętrze. Projektowanie wnętrz w Katowicach to dla naszych specjalistów pasja i okazja do spełniania marzeń. Na pewno się nie zawiedziesz – zarówno jakością naszych produktów, jak i poziomem obsługi klienta, który zapewniamy.