Salony z kategorii: Kuchnia i AGD

Kuchnia i AGD w Katowicach

Kuchnię nazywa się sercem domu, dlatego wiele osób to właśnie urządzaniu tego pomieszczenia poświęca najwięcej czasu. Typowa kuchnia spełnia wiele funkcji. Jest miejscem spotkań – w pośpiechu mijasz się tu z domownikami o poranku i zasiadasz wieczorem przy wspólnej kolacji. Również wszelkie spotkania towarzyskie zawsze prędzej czy później przenoszą się właśnie tutaj. Przygotowujesz tu posiłki – zarówno te, proste, codzienne, jak i te wykwintne i odświętne. Przechowujesz smakołyki i podstawowe produkty spożywcze. Parzysz poranną kawę i wieczorną herbatę. Czasami nawet pracujesz lub odpoczywasz. Wystrój kuchni powinien odzwierciedlać wszelkie cele, do których jest wykorzystywana. Najlepiej, gdy odzwierciedla zarówno styl życia, jak i gust użytkowników.

Niezależnie od tego, czy w Twojej lodówce mieszka przede wszystkim światło, czy też gotowanie to Twoja pasja, kuchnia musi być urządzona w sposób przemyślany. Jeśli szukasz najciekawszych inspiracji lub konkretnych materiałów, mebli i urządzeń, którymi zapełnisz to pomieszczenie, zapraszamy do Home Concept w Katowicach. Wyposażenie kuchni i AGD znajdziesz w salonach PiekarnikiParowe.com, Meble Chałajda, Max Fliz.

To najciekawsze propozycje od marek, które są liderami rynku – nowoczesne rozwiązania technologiczne i najmodniejsze elementy wykończenia.

Jak urządzać kuchnię?

Kuchnia to zwykle duże wyzwanie aranżacyjne. Każdy korzysta z tego pomieszczenia na swój sposób, jednak pewne elementy są niezbędne – m.in. lodówka, zlew czy kuchenka. Te trzy elementy powinny być też odpowiednio ustawione względem siebie. Tzw. trójkąt roboczy lub ergonomiczny to zasada rządząca ich rozmieszczeniem. W mieszkaniu rzadko masz wpływ na umiejscowienie tych najważniejszych elementów ze względu na dostępność do przyłączy i przebieg sieci elektrycznej, wodnej czy gazowej. Budując dom, musisz o nim zdecydować już na wstępie (oczywiście w porozumieniu z architektem). O tym, jak urządzisz pozostałą przestrzeń, możesz jednak decydować całkowicie swobodnie. Warto pamiętać o tym, że każda kuchnia potrzebuje blatów roboczych (nawet jeśli nie gotujesz, przydadzą się podczas wypakowywania zakupów) oraz odpowiednią ilość przestrzeni do przechowywania naczyń i żywności. Warto poświęcić sporo uwagi tym dwóm kwestiom. Blaty mogą być bowiem wykonane z różnych materiałów, a każdy z nich ma odmienne właściwości. O rozmieszczeniu szafek i szuflad można zaś zadecydować, wybierając gotowe meble lub decydując się na zamówienie zabudowy na wymiar. Nad kuchenką powinien pojawić się wyciąg, który pomoże zneutralizować intensywne zapachy. To ważne szczególnie wtedy, gdy kuchnia połączona jest z salonem. Nie zapominaj też o kwestii sprzętu AGD. Współcześnie wybór zarówno wśród lodówek czy kuchenek, jak i piekarników oraz zmywarek jest ogromny. Dzięki temu z łatwością znajdziesz sprzęt, który idealnie spełni potrzeby Twojego domostwa.

Stylowa kuchnia? Zapraszamy do Home Concept

Jeśli kuchnia ma być miejscem, w którym chce się przebywać, nie wolno zapominać o czysto estetycznej stronie jej wystroju. Moda w zakresie aranżacji tego pomieszczenia dość często się zmienia, jednak nie musisz podążać za trendami. W salonach Home Concept znajdziesz rozwiązania, które zaspokoją wszelkie gusta. Marzy Ci się kuchnia nowoczesna, prosta i niemal sterylna? A może rustykalna – taka, w której dużo się dzieje? Odwiedzając nasze sklepy, na pewno znajdziesz coś dla siebie, również, jeśli najbliższy Twojemu sercu jest styl skandynawski, retro, angielski, industrialny, glamour i wiele innych. Jeszcze nie wiesz, co Cię pociąga? Odwiedziny w Home Concept to jeden z najlepszych sposobów, by skonkretyzować swoje plany, pomysły i marzenia. Liczne przykładowe aranżacje w połączeniu z pomocą świadczoną przez naszych ekspertów pomogą Ci zaplanować idealny wystrój kuchni. Skorzystaj z usług architekta wnętrz albo wszystko opracuj sam – wybór należy do Ciebie. Produkty, które u nas znajdziesz to kwintesencja najlepszego stylu i wysokiej jakości, dlatego każda aranżacja stworzona za ich pomocą będzie zachwycać.