Muzyczne pergolenie z Suntech
w cieniu zabytkowych kasztanowców

Jesteś miłośnikiem muzyki klasycznej i uwielbiasz koncerty na żywo?

Wytworna muzyka, spotkania, rozmowy pełne przyjemności, architektonicznych nowości, inspiracji, a to wszystko w otoczeniu luksusowego designu Oskara Zięty oraz rozwiązań dla domu, jakie oferuje nowy park aranżacji wnętrz Home Concept Design Park w Katowicach i Inteligentny Budynek Polska.

28 lipca 2023 r. o godz. 18.00
Koncert pianisty Marcina Krysy

Pod Inteligentną Pergolą Suntech usytuowaną obok zabytkowej Alei Kasztanowej Home Concept Design Park odbędzie koncert utalentowanego pianisty Marcina Krysy. Nie zabraknie wyśmienitej wody, kawy oraz bogatych wrażeń artystycznych i wizualnych. Piątkowy, letni wieczór nie mógł zapowiadać się lepiej - do zobaczenia!

Marcin Krysa

Urodził się 9 sierpnia 1992 r. w Tarnowie. Ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Tarnowie w klasie mgr Jarosława Iwaneczko. Pierwszą nauczycielką gry na fortepianie była mgr Teresa Jarosz. Następnie kontynuował naukę pod kierunkiem mgr Anny Szajer. Studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach rozpoczął w klasie prof. Joanny Domańskiej, a ukończył pod okiem prof. Wojciecha Świtały, u którego odbył również studia podyplomowe.

Marcin wielokrotnie uczestniczył w koncertach i różnorodnych imprezach artystycznych w Tarnowie i regionie. Z powodzeniem koncertował w Dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Dworku Fryderyka Chopina w Dusznikach Zdroju oraz Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2012 roku koncertował w Paso Robles (Kalifornia) w ramach The 2012 Paderewski Festival.

Przez lata rozwijał swoje umiejętności na międzynarodowych kursach mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych profesorów m.in.: Alicji Palety-Bugaj, Iriny Rumiancewej, Grzegorza Kurzyńskiego, Andrzeja Jasińskiego, Waldemara Andrzejewskiego, Józefa Stompla, Thamasa Ungara, Zbigniewa Raubo czy Lee Kum Singa.

Wielokrotnie brał udział w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych w Polsce i zagranicą, a do najważniejszych artystycznych osiągnięć zalicza zdobycie: II miejsca w XVII Małopolskim Przeglądzie uczniów klas fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia, Wyróżnienie w XXII Konkursie Młodych Pianistów „Nad Kamienną”, Wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych II stopnia – Warszawa 2010 oraz Nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu J. Zarębskiego na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J. Zarębskiego – Łomianki 2011. W 2011 roku Marcin został stypendystą Prezesa Rady Ministrów.

To nie pierwszy koncert w Alei Kasztanowej

W czerwcu w nowoczesnej pergoli Suntech wystapił Buba Kujateh, wirtuoz gry na egzotycznej korze.

Home Concept Design Park
Al. Roździeńskiego 191
40-315 Katowice