Mutina – synonim designu w świecie płytek ceramicznych


 

Kolekcja Mewa by Barber & Osgerby, fot. Mutina

 

Mutina to zupełnie nowe spojrzenie na płytki ceramiczne. Włoska firma, która powstała nie tak dawno, cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród poszukujących niebanalnych rozwiązań. Prestiżowego charakteru marce nadają znane nazwiska w świecie designu, jak: Patricia Uruqiola, Edward Barber i Jay Osgerby, Rodolfo Dordoni, Ronan i Erwan Bouroullec, Tokujin Yoshioka, Yael Mer and Shay Alkalay z Raw Edges, Inga Sempè i Konstantin Grcic.

To wręcz artystyczny projekt, który scala technologię, rzemiosło, eksperymentowanie – a wszystko po to, by efektem był wysokiej jakości produkt. Dlatego stała się ulubioną marką, która jest używana zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym (designerskie hotele, showroomy, restauracje). Przykładem może być prestiżowy uniwersytet Luigi Bocconi, czy Tate Modern w Londynie.

 

 

Kolekcja Mewa by Barber & Osgerby, fot. Mutina

 

Mutina jest rozpoznawalna na całym świecie i nagradzana w wielu prestiżowych konkursach. Wśród najbardziej znanych kolekcji można wymienić płytki Azulej zaprojektowane przez Patricie Uruquiole, Tex (projektanci z Raw Edges), Mews zaprojektowane przez Edwarda Barbera i Jaya Osgerby’ego, czy Numi – stworzone przez Konstantina Grcica.

 

Kolekcja Ceramica by Silvia Giacobazzi, fot. Mutina

 

 

Kolekcje płytek Mutina dostępne w salonie Max Fliz.